Ovular ovulační test 5 ks

Kód: 113
Neohodnoceno
Značka: Dest Pharm
69 Kč –7 %
ovulacni test ovular 5ks
69 Kč –7 % 64 Kč
Skladem
Položka byla vyprodána…

Ovulační test, 5 ks v balení, formát proužek.

Pomocí tohoto testu spolehlivě určíte termín ovulace a nejvhodnější dobu pro početí.

Detailní informace

dopravné
Dopravné již od 59,-
Produkty splňují nejpřísnější EU normy
Produkty splňují nejpřísnější EU normy
Online platby
Online platby
Možnost platby kartou či online převodem
Výdejní místa
Přes 10 000 výdejních míst
po celé ČR

Detailní popis produktu

Jak test funguje:

Test funguje na principu detekce LH (luteinizačního hormonu) v moči.

Normálně se LH vyskytuje v moči ve velice malém množství, ale zhruba 24 – 36 hodin před ovulací se jeho výskyt mnohonásobně zvýší.

Podvěsek mozkový, který reguluje činnost vaječníků vydává signál pomocí LH a dává tak vaječníkům najevo, že nastal ten pravý čas k ovulaci. Luteinizační hormon je pak následně vylučován močí a je detekovatelný ovulačním testem. Vzhledem k tomu, že nárůst LH předchází ovulaci o asi 2 dny, je důležité začít testovat cca od 10. – 11. dne cyklu, tak dlouho, dokud test není pozitivní. K ovulaci může docházet už 12. den, ale také např. 16. nebo 18. den cyklu. Termín ovulace je individuální u každé ženy, ale může také kolísat v jednotlivých cyklech, proto je vhodné provádět ovulační testy nejlépe v každém cyklu.

Největší pravděpodobnost otěhotnění je během dvou následujících dní od okamžiku, kdy byl zaznamenán pozitivní výsledek ovulačního testu.

Způsob použití testu: 1.      Testovací proužek ponořte do odebraného vzorku moči. Dbejte na to, aby hladina moči nepřesáhla úroveň MAX (ryska značky), jinak test nebude fungovat správně. 2.      Po 3 sekundách proužek vyjměte a položte ho vodorovně na čistý suchý nesavý povrch. 3.      Za 5 minut odečtěte výsledky.

Negativní výsledek:

V kontrolní zóně se objeví pouze čárka jedné barvy nebo se testovací čárka objeví, ale je světlejší než kontrolní čárka.

Pozitivní výsledek:

Pokud jsou vidět dvě barevné čárky a testovací čárka je stejná nebo tmavší než kontrolní čárka, nastane pravděpodobně v následujících 24-48 hodinách ovulace.

Neplatný výsledek:

Nejsou vidět vůbec žádné čárky nebo je vidět pouze čárka v testovací oblasti, ale nikoliv v kontrolní oblasti.

Balení:

Obsahuje 5 testovacích proužků a příbalový leták.