Ovular ovulační test 5 ks

Kód: 113
Značka: Dest Pharm
69 Kč –7 %
ovulacni test ovular 5ks
69 Kč –7 % 64 Kč
Skladem
Můžeme doručit do:
30.5.2023

Ovulační test, 5 ks v balení, formát proužek.

Pomocí tohoto testu spolehlivě určíte termín ovulace a nejvhodnější dobu pro početí.

Detailní informace

dopravné
Dopravné již od 59,-
Produkty splňují nejpřísnější EU normy
Produkty splňují nejpřísnější EU normy
Online platby
Online platby
Možnost platby kartou či online převodem

Detailní popis produktu

Jak test funguje:

Test funguje na principu detekce LH (luteinizačního hormonu) v moči.

Normálně se LH vyskytuje v moči ve velice malém množství, ale zhruba 24 – 36 hodin před ovulací se jeho výskyt mnohonásobně zvýší.

Podvěsek mozkový, který reguluje činnost vaječníků vydává signál pomocí LH a dává tak vaječníkům najevo, že nastal ten pravý čas k ovulaci. Luteinizační hormon je pak následně vylučován močí a je detekovatelný ovulačním testem. Vzhledem k tomu, že nárůst LH předchází ovulaci o asi 2 dny, je důležité začít testovat cca od 10. – 11. dne cyklu, tak dlouho, dokud test není pozitivní. K ovulaci může docházet už 12. den, ale také např. 16. nebo 18. den cyklu. Termín ovulace je individuální u každé ženy, ale může také kolísat v jednotlivých cyklech, proto je vhodné provádět ovulační testy nejlépe v každém cyklu.

Největší pravděpodobnost otěhotnění je během dvou následujících dní od okamžiku, kdy byl zaznamenán pozitivní výsledek ovulačního testu.

Způsob použití testu: 1.      Testovací proužek ponořte do odebraného vzorku moči. Dbejte na to, aby hladina moči nepřesáhla úroveň MAX (ryska značky), jinak test nebude fungovat správně. 2.      Po 3 sekundách proužek vyjměte a položte ho vodorovně na čistý suchý nesavý povrch. 3.      Za 5 minut odečtěte výsledky.

Negativní výsledek:

V kontrolní zóně se objeví pouze čárka jedné barvy nebo se testovací čárka objeví, ale je světlejší než kontrolní čárka.

Pozitivní výsledek:

Pokud jsou vidět dvě barevné čárky a testovací čárka je stejná nebo tmavší než kontrolní čárka, nastane pravděpodobně v následujících 24-48 hodinách ovulace.

Neplatný výsledek:

Nejsou vidět vůbec žádné čárky nebo je vidět pouze čárka v testovací oblasti, ale nikoliv v kontrolní oblasti.

Balení:

Obsahuje 5 testovacích proužků a příbalový leták.